انواع روش سئو چیست؟

سبزیانی، مجتبی 0 نظر
انواع روش سئو چیست؟

برای درک بهتر سئو، ابتدا باید روش‌‌های آن را بشناسید. به طور کلی سئو را می‌توان به سه روش‌ مختلف زیر انجام داد:

  • سئو کلاه سفید
  • سئو کلاه سیاه
  • سئو کلاه خاکستری

گول این اسامی بامزه را نخورید. هر کدام پیچیدگی‌های عجیب و غریبی دارند!

سئو کلاه سفید چیست؟

شنیده‌اید که بار کج به منزل نمی‌رسد؟ کل حرف سئوی کلاه سفید همین است.

سئو کلاه سفید یا سئوی اخلاقی به مجموعه روش‌ها و تکنیک‌هایی گفته می‌شود که خود موتورهای جست‌وجو برای بالا بردن رتبه سایت‌ها معرفی کرده‌اند. این روش‌ها رتبه سایت را به صورت طبیعی و قانونی بالا می‌برند.

بهترین مورد از انواع روش های سئو همین کلاه سفید است. البته سخت‌ترین و طولانی‌ترین روش هم هست. برای داشتن سئوی کلاه سفید باید صبور باشید، مدام بر وب سایت‌تان نظارت کنید و تکنیک‌ها را به درستی به کار بگیرید. در عوض پیش گوگل آبرو و اعتبار به دست می‌آورید و جایگاه‌تان تثبیت خواهد شد.

سئو کلاه سیاه چیست؟

سئو کلاه سیاه یعنی دور زدن قانون و فریب دادن گوگل.

کسانی که می‌خواهند فورا به رتبه‌های بالا برسند یک سری روش‌های تقلب و راه‌های میان‌بر پیدا کرده‌اند تا گوگل را گول بزنند. مبارزه سختی بین سئوکاران کلاه سیاه و و گوگل جریان دارد. هر روش تقلبی که پیدا می‌کنند، گوگل راه تشخیص آن را پیدا می‌کند. این فرایند باعث شده که گوگل هر روز هوشمندتر بشود.

با استفاده از این مورد از انواع روش های سئو ممکن است بتوانید چند روزی در رتبه‌های اول باشید اما مطمئنا گیر می‌افتید و سقوط می‌کنید. ضمن این که عزت و اعتبار خود را هم پیش گوگل از دست می‌دهید. خلاصه این کارها آخر و عاقبت ندارد!

 

سئو کلاه خاکستری چیست؟

این مورد از فهرست انواع روش های سئو نیز ادامه مبارزه سئوکاران با گوگل است.

سئو کلاه خاکستری یک روش مابین دو روش قبلی یعتی سئو کلاه سفید و سئو کلاه سیاه می باشد و به این معنی است که ما گوگل را دور می‌زنیم اما یک جوری که متوجه نشود و با ریسک کمتر!

به صورت خلاصه کلاه خاکستری‌ها خوبند تا زمانی که لو نرفته باشند!

این روش مخصوص سئوکاران حرفه ای می باشد و مانند حرکت بر روی بک لبه تیغ است دیگران نباید به سمتش بروند. چون سایت‌شان را در معرض خطر قرار می‌دهد.

0 نظر
دیدگاه خود را وارد کنید